Sohbet sitesinde yerinizi alın, en güzel dostluklara adım atın.

Canlı Sohbet Girişiİngilizce Sohbet Siteleri ile Pratik Yapmak - Sohbetsite Mobil Sesli Chat,Görüntülü Sohbet,Sesli Sohbet


İngilizce Sohbet Siteleri ile Pratik Yapmak

Günümüzde, teknolojinin ve ticaretin geldiği nokta ile gerek popülerliği gerek kullanım alanları ve ülkeler olmak üzere ingilizce global bir dil haline gelmiştir. Ülkemizde eğitim dinamiğinin en önemli taşlarından olan yabancı dil konusunda atılan adımlar son çeyrek yüzyılda biraz daha yararlı olmuş görünmekte. Fakat Türkiye popülasyonu baz alındığında yine de yeterli bir düzeyde yabancı dil konuşma oranına sahip değiliz. Bu çıtayı yükseltmek için ilkokul, ortaokul ve lise zamanlarında ciddi eğitimlerden geçen genç nesil yine de istenen düzeyde ingilizce öğrenebilmiş değil. Üstelik yabancı dil kurslarına harcanan vakit ve nakit yeterli olmamakta.

Dil yapılarının benzediği yerler de olsa iki dil arasında bir hayli fark bulunmaktadır. Türkçe’ye farsça,fransızca ve arapçadan girmiş yüzlerce kelime bulunmakta. Fakat ne kadar etkilenen bir dil de olsa batı dillerine uygunluğu ve öğreniminin kolay olması konusunda Atatürk ve onun devrimlerine sonsuz teşekkür ve saygıyı borç bilmeliyiz.

İngilizce sohbet
Başlangıç olarak ingilizce muhabbet edebilmek için günlük konuşmalara aşina olmanız yeterli olacaktır. Bunu yaparken anadilinizde cümleleri hazırlamak yerine, olağan akışına bırakarak anlık konuşma gerçekleştirmeniz muhabbet durumunun devamı için çok önemli bir adım olacaktır. Bunun için nelerden faydalanabileceğinizi belirtmekte fayda var. Şu başlıklar ingilizce pratik konusunda size yardımcı olabilir;

Filmleri dublaj yerine alt yazı ile izlemeniz.
Yabancı şarkılar dinlerken anlamaya çalışmanız.
Sohbet siteleri günlük pratik yapmanız.
Yabancı arkadaşlar edinmeniz ve günlük rutin muhabbete devam etmeniz.
Yabancı yayın kanallarında anlık yazılan mesajları anlamaya çalışmanız.
Uzun vadede bu saydığımız 5 madde ile ingilizce öğreniminize sayısız katkıda bulunabileceğiniz gibi artık konuşulan günlük muhabbetler sırasında konulara yabancı kalmayacaksınız. Sıradan bir gününüzde ettiğiniz Türkçe sohbet gibi konuşmak zannettiğiniz kadar zor değil.

Hayallerinizi ertelemek yerine çaba göstermeniz meyvelerini size muhakkak verecektir. Bu noktada yabancı dile olan yatkınlığınız çok önemli bir husus. Maalesef bu bir yetenek olarak görülse de biz daha çok sosyal iletişim zekası olarak görüyoruz. Eğer hafızanız ile birleştirirseniz bu gücünüzü bir kaç ay gibi kısa bir sürede ingilizce öğrenmek kaçınılmaz olacaktır. 90’lı yılların sonunda popüler olup çağımızda hala kullanılan bir sohbetsitesi ile bu pratik yolunuzu geliştirebilirsiniz.

 

Burada öğreneceğiniz bazı kalıplar esasında size öğretilen grammer kalıplarının biraz dışına çıkacaktır. Çünkü pek çok aksana ve sokak diline maruz kalabilmeniz mümkün olacağı gibi son senelerde türeyen klavye diline de maruz kalacaksınız. Bunlara örneğin şu kısaltmaları verebiliriz. Lol, kappa, lmao, rofl , lul, brb, wtf, afk vb. Gibi kısaltmalar kısa bir süre içinde alışkanlığınızı kazanacaktır. Bu konu da katı olmalısınız ve bu kısaltmalara kendinizi çok kaptırmamalısınız. Bir kaç ay dil geliştirmeye odaklanın ve ingilizce sohbet siteleri devamlı pratik yapmaya devam edin. Dilerseniz english kanalımızda muhabbete katılabilir sayısız yabancı dilde söyleşi gerçekleştirebilirsiniz.Bir cevap bırakın.

error: Hayırdır gülüm :D