Sohbet sitesinde yerinizi alın, en güzel dostluklara adım atın.

Canlı Sohbet Girişi



Whatsapp Sohbet Geçmişi Nasıl Okunur - Sohbetsite Mobil Sesli Chat,Görüntülü Sohbet,Sesli Sohbet


Whatsapp Sohbet Geçmişi Nasıl Okunur

Sohbet geçmişi nasıl okunur? Pek çoğumuzun isteyip yapamadığı ya da uğraşıp çözemediği sorunlardan bir tanesi de Whatsapp silinen mesajları geri getirmektir. Kızgınlıkla, unutma isteğiyle ya da telefon hafıza problemi nedeniyle silmek mecburiyetinde kaldığınız konuşmaları geri getirebilirsiniz. Whatsapp’da sildiğiniz mesajları geri getirmek için IOS ve Android cihazları için işlemler farklılık gösteriyor gibi dursa da temelde aynı adımları izlersiniz.
Günümüzde milyarlarca kullanıcının aktif olarak kullanmış olduğu bu uygulama, size mesajlarınızı yedekleme imkânı tanır. Sağlanan bu yedekleme imkânı sayesinde, geçmiş konuşmalarınıza ulaşabiliyorsunuz. Mesajlarınızı geri getirmeden önce dikkat etmeniz gerekli olan tek şey ise yedekleme özelliğinin aktif olup olmadığı oluyor. Eğer yedekleme özelliğiniz aktif ise mesajlarınızı bir hayli kolay bir biçimde geri getirebilirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme
Silinen mesajlarımı nasıl getirebilirim? Sorusu kafalarınızı kurcalıyorsa bunu IOS ve Android cihazlarınız için ayrı ayrı açıkladık. Böylece arzu ettiğiniz şeyi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

IOS İçin Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme
Whatsapp silinen mesajları geri getirmek için (IOS cihanızı için); Whatsapp > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği ‘ne gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra iCloud yedeğinizin var olduğunu doğrulamanız gerekir. (Yedekleme yaptığınızı doğrulamalısınız.)

-En son yedeklemelerinizin ne zaman oluştuğunu bu ekranda görebiliyor olmanız gerekir.
-Görebiliyorsanız, Whatsapp’ı silerek App Store üstünden tekrar yüklemesini gerçekleştirin.
-Tekrar yükleme işleminin ardından, telefon numaranızı tekrar doğrulayın ve başta size anlatılan talimatları takip ederek konuşma geçmişinizi geri yükleyin.
*IOS için bu işlemin yapılabilmesi için Apple kimliğinizle oturum açmış olanız ve iCloud Drive’ınızın da aktif olması gerekir. Ek olarak gerekli iCloud hafızasına sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Yedekleme işleminin problemsiz bir biçimde tamamlanabilmesi ve geri yükleme yapılabilmesi için telefon numaralarının aynı olması gerekir.

Android İçin Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme
Android cihazınız içinse verilerinizin Google Drive ya da yerel yedekleme üstünde kaydının tutulması yeterli olabiliyor. Böylece yeni bir telefona ya da mevcut telefonunuza tekrar eski konuşmaları yükleyebiliyorsunuz. Google Drive üstünden yapacağınız geri yüklemelerde, geri yükelem işlemi için kullanılan telefon numarası ve Google hesabı önemli oluyor. Yedekleme işlemi gerçekleştirilirken kullanılan telefon ve Google hesabı olmalıdır.

-Whatsapp’ı kaldırarak yeniden yüklemeniz gereklidir.
-Whatsapp’ın kurulumunu tamamladıktan sonra telefon doğrulama işlemi yapmalısınız.
-Mesajlaşma ve medyalarınızı Google Drive’dan geri yüklemek isteyip istemediğiniz size sorulduğunda GERİ YÜKLE seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
-Geri yükleme işleminin tamamlanmasını müteakip ise İLERİ’ye dokunarak geçmiş konuşmalarınıza erişebilirsiniz. Medya dosyalarınızın da yüklenmeye başladığını görebilirisiniz
*Eğer Google Drive üstünde herhangi bir yedekleme gerçekleştirmediyseniz, Whatsapp bunu yerel yedekleme ile yapabilir. Telefonunuzun hafızasında yer alan verileri kullanarak silinen whatsapp konuşmalarınızı geri getirebilirsiniz.
-Bunu hayata geçirmek için önce bir dosya yöneticisi uygulamasına ihtiyacınız var. İndirin ve kurun.
-Dosya yöneticisini yükledikten sonra uygulamadan SDcard/Whatsapp/Databases konumuna (ya da telefonunuzda hangi konumdaysa) gitmelisiniz. Verileriniz SDCard yerine Dahili Depolama ya da Ana Depolama’da kayıtlı olabilir.
-Geri yükleme işleminin devamında ise yerel hafıza klasörlerinizde bulunan yedekleme dosyasını seçmeniz gerekir. Msgstore-YYYY-MM-DD.1.Db.Crypt12 olan dosya adını msgstore.Db.Crypt12 olarak değiştirmelisiniz. Daha eski yedeklemeler içinse crypt9 ya da crypt10 gibi protokoller incelenebilir. Crypt uzantısının numarasını değiştirmemelisiniz.
-Whatsapp’ı kaldırarak Google Play Store üstünden tekrar yükleyin. Size geçmiş yüklemesinin yüklenip yüklenmeyeceği sorulduğunda ise GERİ YÜKLE deyin. Böylece konuşma geçmişinize tekrar ulaşabilirsiniz.



Bir cevap bırakın.

error: Hayırdır gülüm :D